Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Warto obejrzeć i posłuchać

Spływ Kajakowy

Spływ Kajakowy

Pierwszy spływ kajakowy odbył się rok temu i pozostał na długo w naszych wspomnieniach. Tegoroczny był także niepowtarzalny.Dzień wcześniej szalała burza, która spowodowała duże straty w drzewostanie i nie tylko. Wszyscy niepokoiliśmy się jak będzie na trasie spływu który zaplanowaliśmy z miejscowości Cecenowo do Gać. Okazało się, że trasa była bardzo spokojna a roślinność nienaruszona. Czuliśmy się bezpiecznie , pogoda nam sprzyjała. Były śpiewy, żarty, wspomnienia a potem ognisko długo wyczekiwane. Nasi przyjaciele z Łebieńca zawsze chętnie nas goszczą a my cieszymy się z tego spotkania. Do domów wróciliśmy pod wieczór pełni nowych, ciekawych wrażeń z całego dnia. 

XIX Rajd Dookoła Polski z Raciborza

XIX Rajd Dookoła Polski z Raciborza
Mimo ulewy a właściwie oberwania chmury, które trwało dobre kilka godzin, nasi przyjaciele rowerzyści dotarli także do nas.  Tego dnia zaplanowana trasa wiodła z Sierakowic do Ustki przez Lębork. Ale ani deszcz ani inne przeciwności losu nie powstrzymały wytrwałych, pogodnych i uśmiechniętych rowerzystów przed podróżą. Mieliśmy kolejną przyjemność gościć nietypowych ludzi, którzy mają niepowtarzalny dar skupiania się na tym co ważne w danym momencie i nie wybiegania zanadto w przeszłość i przyszłość. Wspominaliśmy, owszem poprzednie lata, ciesząc się, że dane jest nam kolejne wspólne spotkanie. Czekamy już na kolejny, piękny i znów niepowtarzalny XX Trzeżwościowy Rajd Dookoła Polski.

Do zobaczenia.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży " Żyję zdrowo bez uzależnień"

Warsztaty dla dzieci i młodzieży " Żyję zdrowo bez uzależnień"

Banan,ciecierzyca,płaty nori, burak i sałata to tegoroczni bohaterzy naszych warsztatów w Placówce Wielofunkcyjnej w Lęborku. Dzieciaki już na nas czekały. One wiedzą, że jak sie pojawia Pan Janusz Arrasz to dzieją się cuda na talerzach. Zwykłe warzywa  i owoce staja się  tak smakowite, że aż trudno uwierzyć, że wcześniej nie znaliśmy tej tajemnicy. Robiliśmy zdrowe bananowe, czekoladowe lody, suszi z burakiem i wspaniałym brązowym ryżem i ciastka bez pieczenia. Trudno było to wszystko przejeść, ale jak tu nie zjeść lodów?. Kolejne warsztaty już niedługo

Jasnogórskie Spotkania Trzeźwościowe w Częstochowie

Jasnogórskie Spotkania Trzeźwościowe w Częstochowie

Wyjazd do Częstochowy jest jednym z bardzo ważnych wyjazdów dla klubowiczów i sympatyków klubu. Co roku każdy z nas chce poczuć tę ogromną moc spotkania z Siłą Wyższą i tysiącami osób trzeżwo myślących, które uwolniły się od obsesji życia w nałogu.

Autobus był pełen osób, które wiedziały po co jadą i okazywały tę radość na każdym kroku. Sprzyjała nam pogoda, natura i my sami. Każdy z nas wrócił bogatszy o kolejne duchowe przeżycia,szczęśliwy , pełen mocy, wiary, nadziei i miłości.

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

Maj to zwykle piękny miesiąc. Ciepły, pełen wiosennych śpiewów ptaków, rozkwitającej przyrody. W tym roku róznie to było, ale tego dnia kiedy zaplanowaliśmy nasze spotkanie było poprostu cudownie. Gościli nas nasi Przyjaciele mieszkający w otoczeniu lasu, wody , kwiatów, łąk, pełni miłości do wszystkiego co żyje. Wszyscy którzy tam przyjeżdzają doświadczają radości, odzyskują energię do pokonywania chwilowych niepowodzeń. Tak było i tym razem. Odważniejsi przyjechali  rowerami , pokonując trasę w zawrotnym tempie. No ale to co działo się potem, to dopiero była frajda. Ognisko, śpiewy, rozmowy, wzajemne dawanie sobie wsparcia, to tylko niektóre przyjemności. Cieszymy się szczególnie, bo byli z nami nasi młodzi Przyjaciele, którzy pragną także doświadczać radości z trzeźwienia. Dziękujemy Wam za pomoc i za to że wszyscy mogliśmy być ze sobą.

Wygenerowano w sekund: 0.11
784,440 unikalne wizyty